NYC Skyline BW

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Bartkowiak & Kosewski spółka cywilna
Zaprasza do zapoznania się z naszym Zespołem:

O Prawie

Blog Prawniczy

NIEkoniecznie dla prawników

Marek Bartkowiak

Adwokat - Wspólnik Zarządzający

KS16-1901%20B-02%20p_edited.jpg
Zapraszam do kontaktu:

e-mail: bartkowiak@bksc.pl

tel. kom: +48 602-468-329

Wspólnik zarządzający Kancelarią Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak & Kosewski spółka cywilna.

Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Pracę magisterską obronił z zakresu prawa handlowego – tematem pracy magisterskiej była: Odpowiedzialność za zobowiązania wspólników spółek osobowych – natomiast promotorem prof. dr hab. L. Moskwa oraz dr D. Sokołowska.

Aplikację adwokacką odbywał pod patronatem adwokata Andrzeja Bartkowiaka, gdzie występował jako obrońca w wielu precedensowych postępowaniach sądowych z zakresu prawa karnego, karnego skarbowego oraz karnego wykonawczego.

Ponadto posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego przedsiębiorcom, jak i również bieżącej obsługi prawnej klientów korporacyjnych, w szczególności skupiając się na optymalizacji podatkowej, przekształceń podmiotowych, prowadzeniu restrukturyzacji podmiotów gospodarczych wraz z prowadzeniem postępowań windykacyjnych, których celem jest jak najszybsze i skuteczne egzekwowanie należności wraz z jednoczesnym nadzorowaniem postępowań egzekucyjnych.

Występował jako pełnomocnik w wielu sprawach sądowych.

Rozległe doświadczenie adwokata Marka Bartkowiaka obejmuje obszar zarówno prawa gospodarczego, w tym prawa spółek handlowych, prawa cywilnego, a przede wszystkim prawa karnego.

 

Marek Bartkowiak

Adwokat - Wspólnik Zarządzający

Janusz Kosewski

Radca Prawny - Wspólnik Zarządzający

KS16-1901%20B-01%20p_edited.jpg
Zapraszam do kontaktu:

e-mail: kosewski@bksc.pl

tel. kom: +48 695-609-449

Wspólnik zarządzający Kancelarią Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak & Kosewski spółka cywilna.

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Promotorem pracy magisterskiej z dziedziny prawa międzynarodowego był  prof. dr. hab. Tadeusz Gadkowski.

Radca prawny Janusz Kosewski jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Aplikację radcowską odbywał pod patronatem radcy prawnego dr. hab. Andrzeja Jarochy.

Praktykę i doświadczenie zdobywał w renomowanych Kancelariach Prawnych w Poznaniu m. in. Kancelaria Adwokacka Arlena Matuszewska-Pukańska, Kancelaria Adwokacka prof. dr. hab. Krzysztof Knoppek.

Radca prawny Janusz Kosewski pełnił także funkcję asystenta sędziego w poznańskim wymiarze sprawiedliwości. Stanowisko asystenckie zajmował w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu oraz w  Wydziale Gospodarczym ds. Upadłościowych i Naprawczych  Sądu Rejonowego  Poznań – Stare Miasto w Poznaniu.

Specjalizuje się w szeroko rozumianym  prawie cywilnym, gospodarczym i administracyjnym, a także w prawie upadłościowym. Jednocześnie z racji doświadczenia prowadzi sprawy rodzinne w tym i rozwody. W Kancelarii jest specjalistą w prowadzeniu  międzynarodowych postępowań z zakresu prawa rodzinnego m.in. w tematyce uprowadzeń rodzicielskich do państw UE i USA.

Janusz Kosewski

Radca Prawny - Wspólnik Zarządzający